Když jsem si zabalil fotografické vybavení do lodního vaku na své první dobrodružství mimo evropský kontinent, na Bajkal, rozhodně jsem netušil, že se má vášeň zvrhne nejen v povolání, ale také v životní posedlost. Jak jinak si vysvětlit, že jsem se dobrovolně vypravil s přáteli pod stan na grónský ledovec, s dronem na druhou nejvyšší horu světa K2, ale i na Kilimandžáro a to přesto, že jsem dostal v Lesothu výškovou nemoc již ve třech tisících metrech, anebo že jsem se po boku Srdcařů vypravil do Jihoafrické Republiky s vlastní českou drezínou na koleje, které již de facto přestaly existovat. 

O všem, co jsem zažil v posledních deseti letech, jsem napsal knihu “Ze života fotografa”. Psal jsem ji na tabletu pod stanem na svazích v Pákistánu, ve stínu amazonského pralesa v Ekvádoru, po nocích v laboratořích, ale také také na toaletní papír za polárním kruhem. Najdete v ní hlavní momenty mojí fotografické kariéry, mezi které jistě patří i fotografování koní převalského v Mongolsku, utopený dron v ugandském Nilu či nedávné evropské úlety v Norsku a Irsku.

Aby toho nebylo málo, nejedná se v žádném případě o běžný formát knihy publikovaný fotografy. Česal jsem samotný text takřka celý rok, písmo názvu knihy i kapitol mi věnoval táta, který jej rozkreslil v osmdesátých letech minulého století a který také navrhl obálku knihy a je autorem mapy na první předsádce. Rozhodl jsem se vybrat prostředky na vydání knihy pomocí kampaně na hithitu, kde se mi povedlo cílovou částku 200 tis. vybrat za necelé tři dny a v průběhu kampaně ji ztrojnásobit. Kniha je tak vytištěna moderními technologiemi s UV sušením na velmi prémiový papír z obnovitelných zdrojů a na grafické i textové stránce spolupracovalo několik profesionálů z mého nejbližšího okolí tak, abyste uvnitř nenašli jedinou chybu.

Začtete se?