Ať už jste ryzí začátečníci bez velkých či dokonce žádných zkušeností anebo pokročilí fotoamatéři, rád bych Vás pozval na fotografické workshopy (fotografické dílny), které mám tu čest vést od roku 2009. Kurzy nevedu sám, ale s mými třemi skvělými partnery, kterými jsou České Švýcarsko o.p.s., Centrum Fotoškoda a Nikon. Všichni tři se na mých kurzech všelijak proplétají, ale to nevadí, ba naopak... ;-)

Kurzy v Českém Švýcarsku

V současné době pořádáme workshopy čtyřech různých typů...

  • Fotografický workshop "Skryté obrazy Českého Švýcarska (jaro a podzim)".
    Kurzy jsou většinou dvoudenní a obsahují v sobě veškeré potřebné zázemí, které laskavě zaštiťuje České Švýcarko o.p.s. Na tyto kurzy nepotřebujete žádné předchozí znalosti, ale mít je samozřejmě můžete :) V rámci těchto workshopů se obvykle v sobotu dopoledne probírá teorie, odpoledne a navečer fotografuje, večer promítá a v neděli ráno a dopoledne zase fotografuje. Odpoledne je pak rychlý exkurz k úpravám na počítači. Více informací, termíny atd. najdete na domovské stránce workshopu. Doporučuju zabookovat místa včas, v minulých letech byly oba kurzy vyprodány se značným předstihem.
  • Poslední typem je má nejoblíbenější pětidenní letní studentská dílna :-)
  • Pakliže by se Vás sešlo více (cca 7 – 12, např. firma, kamarádi...), je možné společně vymyslet vlastní termín a dohodnout se individuálně na dalších podrobnostech kurzu (odborná úroveň, délka trvání, finance atd.). Kurz povedu rád i v angličtině. Individuálně je možné dohodnout i případně jiné místo konání. Kurzy je samozřejmě možné organizovat i pro výrazně menší skupiny (od 2 lidí), ale zde je pak nutno počítat s vyššími náklady na osobu.
  • Seznam všech aktuálních kurzů naleznete na webu Českého Švýcarska.

Kurzy v Centru FotoŠkoda

Jsem hrdým ambsadorem tohoto největšího obchodu s fototechnikou ve střední Evropě, neboť se jedná o partu skvělých lidí. Společně přádáme kurzy také nějaký ten pátek a jejich aktuální nabídka se velmi liší od mých časových možností. Základními kurzem, kterž ve FotoŠkoda vedu je Fotografování v zoo.

Nikon Škola

V roce 2015 vznikl projekt Nikon Škola, který by měl originálním způsobem spojit tematicky laděný fotografický workshop s možností vyzkoušení nejnovější techniky Nikon. V rámci Nikon Školy je mi ctí lektorovat zejména: