Fenomén časosběru v Praze

Gunther Wegner (LrTimelapse)

Nenechte si ujít přednášku legendy časosběrného videa, autora věhlasného softwaru a jednoho z mála opravdových profesionálních tvůrců časosběru. Gunter Wegner promluví o tom jak časosběr snímat a upravit,ukáže současnou techniku a bude odpovídat na Vaše dotazy. 

Časosběrná videa patří v posledních letech mezi velmi oblíbené žánry nejen mezi fotografy,  filmaři, dokumentárními kameramany, ale i mezi různě zaměřenými umělci. Časosběr není však jen zrychlený film, ve skutečnosti se většinou jedná o intervalově fotografovanou scénu.  V ní jsou postupně všechny snímky jemně individuálně upraveny tak, aby dohromady daly vzniknout unikátním sekvencím, jež  známe například z přírodopisných dokumentů nebo z internetu.

Gunther Wegner patří nepochybně mezi světově největší experty na pořizování a úpravy časosběrných videí. Vždyť jím vytvořený software LrTimelapse patří mezi nejužívanější nástroje tvůrců časosběru, který díky využití pokročilého fotografického softwaru (např. Adobe Lightroom), dává autorům plnou kontrolu nad výsledkem. Při jeho tvorbě se Gunther zaměřil hlavně na dva body - odstranění nepříjemného poblikávání obrazu a plynulého přechodu mezi dnem a nocí.  

Během své přednášky se bude Gunther soustředit jak na základní techniky, tak i ty pro spíše pokročilé fotografy. Seznámí posluchače s  potřebným vybavením,  nastavením fotoaparátu i s tím, jak se vyvarovat běžným chybám. Své vyprávění neomezí jen na časosběr pořízený staticky upevněným fotoaparátem na stativu, dotkne se i tématu časosběrných jízd, z nichž  některé budou během přednášky nainstalovány přímo v přednáškovém sále. Na závěr představí krátce své autorské počítačové workflow a otevře velmi široký prostor pro diskusi.

Přednáška bude v angličtině a je zařazena do programu populárních přednášek Přírodovědného fotoklubu

KDE: Přírodovědecká fakulta UK, Albertov 6, Praha 2 (Velká geologická posluchárna)

KDY: pátek 7. června 2013 od 18.00, vstupné dobrovolné (veškerá vybraná částka bude předána autorovi coby příspěvek na cestu do Prahy)